Skip to content

Životopis Steva Jobse od Waltera Isaacsona

by Beran on Prosinec 27th, 2011

Pod stromeček jsem dostal knížku od Waltera Isaacsona – Steve Jobs. I když zrovna nejsem zapálený fanoušek firmy Apple, tenhle dárek mi udělal radost. Musím říct, že to je hodně čtivá kniha a během chvíle jsem již v její třetině

Hned na začátku je seznam všech osob (současných i bývalých zaměstnanců, kamarádů a partnerek), se kterými Walter spolupracoval při sestavování jeho autobiografie. V první kapitole knihy autor popisuje Jobsovo dětství a objasňuje příčiny jeho adopce. V druhé se věnuje jeho osobnosti a uvědomování si vlastních schopností. V dalších kapitolách, se už pomalu začíná dostávat k Jobsovým prvním úspěchům v oblasti podnikání a elektroniky.

Steve-Jobs

Kniha je plná podobností s filmem Piráti ze Silicon Valley, avšak najde zde daleko více podrobností, co se jeho života týče. Co mě nejvíce překvapilo, byla Stevova osobnost. Věděl jsem, že byl tak „trošku“ jiný, ale nemyslel jsem, že až tak moc. Překvapila mě jeho krutost a způsob jednání se svými podřízenými. Na druhou stranu právě kvůli jeho perfekcionismu a touze po dokonalosti ze svojí firmy vybudoval to co je dnes.

Jak jsem psal na začátku, zatím jsem pouze v 1/3, ale i přes tuto skutečnost vám tuto knihu můžu doporučit. Cena je něco okolo 500 Kč, což se dá.

From → Ostatní

2 Comments
  1. Hm, za ty prachy to podle mě moc nestojí.

  2. admin permalink

    No já teda nevím, ale dát za to 500 Kč mi zas tak moc nepřijde. Navíc ta knížka člověka docela motivuje alespoň se zamyslet a začít něco dělat :-)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes