Skip to content

Reset RouterBoardu

by admin on Září 1st, 2008

Dnes jsem si znovu zkoušel konfigurovat svůj RB411A ale něco se zvrtlo a já se na něj již nemohl připojit. Stala se totiž taková věc, že jsem si zkoušel zprovoznit hotspot jenže se mi nějakým způsobem odpojil winbox. Hotspot sice fungoval ale já jsem již nestihl nastavit přístupové jméno a heslo, díky čemuž jsem se už na RB nedostal.Po mnohonásobných pokusech nalogovat se do administrace jsem to vzdal a začal zkoušet Telnet. Jenže ani s tímto řešením jsem neměl úspěch a jelikož kabel na seriový port nemám, sáhnul jsem po krajním řešení resetovat RouterBoard tlačítkem reset na desce. Ale co se nestane reset nefunguje.

Už mi to ani nepřekvapuje, protože mně snad reset nefunguje ani na jedné věci kterou mám. Začínal být bezradný když jsem asi po hodině hledání „jak resetovat RouterBoard" nic nenašel. Jenže pak jsem objevil jedno diskuzní fórum, kde řešili ten samý problém s tím samým RB. Jak jsme se dočetl, tlačítko reset je k ničemu, nejspíš na okrasu. Odkazovali tam na jeden program který by mi měl pomoct.

Program se jmenuje NeighborViewer. Už z názvu jsem začal usuzovat že mi asi moc nepomůže jenže překvapil a to moc mile. Při spuštění proskenoval všechna zařízení v síti, kde našel i můj RouterBoard a když jsem na něj dvakrát poklepal, dokázal se připojit přes Telnet a já RB resetoval. Takže jestli si někdy zmrvíte Mikrotika a nebudete se moc odnikud přihlásit, tak nejdříve zkuste reset a když to nepomůže ( a já myslím že ne) zkuste program NeighborViewer. Pár fotek jak resetovat…

Kdyby vám to ale nepomohlo, jsou tu ještě zaručené návody jak dostat RouterBoard do továrního nastavení první a druhý.

From → Hardware, Mikrotik, Movie, Web

6 Comments
 1. Petr H. permalink

  Tak mě se to po skoro hodinovém chaotickém mačkání resetu (v kombinacích 30 vteřin) před vypnutím/po vypnutí a klikáním povedlo. Už jsem ani nedoufal, protože jsem si omylem deaktivoval LAN, takže ani přes MAC jsem se nepřipojil.

 2. admin permalink

  Jo tak to se mi občas takovýhle omyly stávají taky. Ještě že jsou na bordu víc jak jeden Ethernet port a pokaždý mám zapnutý WiFi :-)

 3. zkousim ten tvuj programek a stejne se mi tam nalogovat nejde…

 4. admin permalink

  A máš připojený i kabelem? Máš vůbec rozhraní po kabelu povolený ?

 5. abcps permalink

  Reset MikroTiku jsem provedl nasledujicim zpusobem:
  Odpojit od napajeni, stisknout tlacitko reset a drzet stisknute. Zapojit napajeni, stale drzet stisknute tlacitko reset jeste par vterin. MikroTik se resetuje do tovarniho nastaveni. Po tomto resetu se neslo pripojit, bylo nutne po nabehnuti opet vypnout a zapnout napajeni, pak vse jelo O.K.

 6. PlysaCZECH permalink

  tlacitko RESET je tam zrejmne jen na ozdobu..po pul hodine jsem to vzdal a zacal jsem patrat na netu a nasel sem tohle a funguje to 100%
  http://wiki.mikrotik.com/…ssword_reset

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes