Skip to content

Projektor Acer C20 – minirecenze

by admin on Prosinec 13th, 2011

Projektor je doma a naprostá spokojenost. Přijde mi zbytečné psát technické specifikace, ty si každý umí najít, takže spíš k dojmům. Protože jsem nikdy neměl možnost nic takového vidět na vlastní oči, vůbec jsem si nedovedl představit, co od něj čekat. Hned první noc jsem měl možnost porovnat kvalitu projekce na plátno a na bílou zeď. Překvapilo mě, že jsem byl více spokojený s projekcí na zeď. Nevím, čím to bylo, ale na plátně mi přišel obraz takový mlhavý. Ono já nevím, ale pokaždé co si koupím novou věc, přijde mi, že se musí tak trochu „rozběhnout“ než podá 100% výkon :-D. Každopádně teď už mi obraz přijde krásně ostrý a i z ohlasů lidí, kteří se mnou nějaký film shlédly, můžu říct že nikdo nenadával, spíš vládlo překvapení v dobrém slova smyslu.

Výdrž na baterie je něco kolem hodiny. Projektor je naprosto tichý, protože neobsahuje žádné aktivní chlazení. Což má ale za následek rozostření obrazu při zahřátí projektoru. To ale není nijak razantní a hlavně při zaostření již zahřátého projektoru je už všechno ok. Konstrukce a zpracování mi přijde na vysoké úrovni, nikde nic neskřípe, neodpadává ani nepraská. Projektor je z vrchní strany pogumovaný. Navigační tlačítka, která jsou podsvícena, jsou též na jeho vrchní straně. Co se týče zobrazení umí rozlišení 1280×800, což si myslím, že je na tak malé zařízení hodně slušný výkon. V základním příslušenství najdete napájecí  kabel, USB kabel, VGA kabel a baterii. Další příslušenství MicroSD karta, dálkový ovladač a tripod, se dají dokoupit. Pro přehrávání přímo z projektoru můžete použít MicroSD kartu, ale musím upozornit, že bez sekání musíte film převést do požadovaného formátu.

Celkově jsem hodně spokojený, protože jsem nečekal, že za cenu 5 300,– bude tolik zábavy. Je jasné, že srovnávat tento LED projektor s „normálním“ lampovým nemá smysl. Ten rozdíl jsem si mohl ověřit hned první večer :-), ale to musí být každému před koupí jasné.

From → Hardware

5 Comments
 1. Na filmy normálně koukám jenom na 15" noťasu, přemýšlím o koupi většího monitoru, televize nebo projektoru. Projektor jen tak někdo nemá a dá se z něj promítnout obraz třeba i na strop, což se hodí. Říkáš tedy, že filmy jsou s tímhle „koukatelné“?

  Dá se promítat i přes den třeba se zataženými žaluziemi?

  Myslíš, že by se dalo promítat i na mírně béžovou zeď?

  Díky za případné rady ;)

 2. admin permalink

  Ahoj, jako ty filmy mě opravdu mile překvapily. Protože jezdím hodně po služebkách tak jsem koukal na hodně zdech… A jako všechno je kukatelný ale bíla je bílá no. Jinak zkoušel jsem i béžovou a taky to šlo. Ta svítivost ve dne se dá, ale ty žaluzie je nutnost!!!

 3. Borek permalink

  Docela mě zmátlo, že projektor na flešce nevidí některé složky s fotkama. Vůbec jsem nepřišel na to, co mu vadí. Když tu pro něj neviditelnou složku celou (nejen obsah) přesunu do té složky, která vidět byla, tak začne být zobrazovaná. Ale nefunguje to pro všechny. Některou složku musím zkoušet přesunout na různá místa, než začala být vidět.

  Co by mohla být příčina?

 4. admin permalink

  To jo, tak tohle se mi zatim nestalo. Je to asi tím že jsem tam měl jen jednu složku a nějaký třídění jsem neřešil. Mě se zase stává to, že mi projektor nechce najít nějakou flešku. Když jsem zkusil SanDisk 16Gb, tak mi jí to nenašlo. Ale ostatní měnší mi to najde. Ale zase ne všechny chce to hledat no…

 5. Borek permalink

  Zkusil jsem i další běžně zaplněné flešky od známých a s většinou to takhle blbne. Rozhoupávám se na reklamaci. Připadá mi dost nepraktické, když se nemůžu spolehnout, že co dám na flešku, to mi půjde promítat.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes