Skip to content

Začátek číslo 2…

by Beran on Září 7th, 2011

Nastoupil jsem do nové práce. Částečně se mi tím splnil kousíček mého snu – nosím kvádro. Kšandy ještě chybí. No nic, snad si s nimi někdy pořádně zapráskám. V nové práci se mi líbí, velké prosklené budovy, příjemní lidé a tak celkově ok. V nějaké knížce jsem si přečetl, že každý bohatý člověk by měl umět číst finanční výkazy a měl by mít alespoň nějaké znalosti o účetnictví. Má práce je pro získání těchto zkušeností ideální. V mém novém kolektivu jsem nejmladší člen společně s mým bratrem.

Jak jsem po nějaké chvíli zjistil, nejsem sám, koho zaujaly různé finanční instrumenty, které dnešní svět nabízí. Jeden můj kolega se zajímá o akcie a fondy. Společně jsme prohodili pár slov a já si řekl, že bych mohl zase začít obchodovat, ale tentokrát už snad s větším úspěchem.

money

Zabrousil jsem na svou známou brokerskou společnost, u které jsem se asi před rokem pokoušel vyhrát Porsche. Co si budeme říkat, pořád jezdím v Peugotu :-). No nevadí, není všem dnům konec. U této společnosti  jsem si otevřel demo účet a začal se rozkoukávat. Protože rád čtu, koupil jsem si na začátek nějaké knížky, abych získal pár základní znalostí. Naštěstí je plno odborných článku také na internetu, což jsem v hojné míře využíval.

Tak, demo účet už mám knížky taky, co zbývá? No skočit do toho po hlavě. Tak jako vždycky nejdřív dělat potom se ptát :-). Ne vždy se mi to vyplatilo, abych to upřesnil, nevím, kdy by se mi tahle strategie vyplatila :-).

Uvidíme…

 

From → Software

No comments yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes