Skip to content

Trocha vysvětlení

by admin on Květen 20th, 2009

Po jedné né moc pozitvní reakci na moje MikroTik Video návody, jsem se rozhodl napsat tento článek. I když jsem psal v reakci na komentář pod článkem „Jak vytvořit Hotspot“, že nejsem naštvaný, lhal jsem. Docela mě to rozladilo. Možná někdo vůbec nepochopil smysl tohoto videa, nebo se třeba narodil tak dokonalý, že ani nepotřebuje znát vůbec žádný základ a hned po objevení něčeho nového a dosud nepoznaného, ihned hltá informace na stupni „pokročilého uživatele“ a ještě tyto znalosti mu někdy nepřijdou dost dobré. Naproti tomu stojí uživatel, který začíná od začátku a je rád za každou radu. Z mé vlastní zkušenosti můžu říct, že i když je vše po lopatě vysvětleno, i přesto zůstávají nějaké otazníky. A jak se říká jeden obrázek vydá za tisíc slov a v případě videa mi to přijde dvojnásob. Když jsem já začínal s MikroTikem a hledal jsem na internetu různá videa a návody jak co nastavit, moc úspěšný jsem nebyl. Když už něco bylo, tak mi to moc nepomohlo. Vše bylo takové obecné a mě nic neříkající.

No ale po čase jsem do toho trochu pronikl, a řekl si, že by bylo dobrý, kdybych taky pomohl ostatním. No a tak jsem začal dělat „MikroTik Video návody“. No ale myslel jsem si, že když se s něčím začíná tak od začátku a proto jsem je začal dělat od nejjednodušších po složitější, nebo prostě tak jak mi to napadne. A potom si zde každý vybere co potřebuje. Počítal jsem ale s tím, že když na začátku napíšu co ve videu najdete a jak udělat aby to jelo, tak pak nebudu muset číst poznámky na to, jak je ten návod ubohý atd. Zkrátka nemyslel jsem, že budu muset při každé zmínce o MT vyjmenovávat všechny jeho funkce. Co je ale zvláštní a co jsem nevěděl je fakt, že pochvala od začínajícího uživatele není pochvala.

Jestli si toho někdo nevšiml, tohle je pro začátečníky a vždycky bude. Profík nebo někdo kdo už má větší zkušenosti asi těžko bude hledat návod jak udělat Hotspot. Toho budou zajímat spíše „Tunely“ o kterých tu návody také budou.

Takže abych to uzavřel. Tenhle blog a jeho „Video návody“ jsou tu aby pomáhaly, když se to někomu nelíbí ať to nečte a jde dál. Nevadí mí odlišný názor na věc, ale názor typu: Je to ubohý, protože je to obyčejný APčko ke kterýmu se připojí klient, MK toho zvládne o hodně víc než tohle. No to ví přeci každej že RB není obyčejný tupý APčko !!! Ale tohle je návod, jak v týhle úžasný krabičce udělat ten Hotspot !!!

3 Comments
  1. Nebudu to zde vice komentovat, ale mozna by jste si mel precist http://pcblog.tlupa.com/?…

  2. wilda permalink

    Pokud mohu mluvit za sebe, tak jsem moc rád, že existují i velice obyčejná videa k nastavení MT a sítě. Před pár lety jsem s kolegou založil firmu a dohoda byla taková, že já se budu starat o chod firmy a on o její nastavení. Spolehnul se na kolegu (ajťák) že budeme vše řešit spolu a každý si zachováme svoje pravomoce. Jenže uplynul nejaký ten rok a kolega si dělá svoje kšeftíky a celá síť (cca 300 lidí) se všemy závazky a smlouvami je na mojich bedrech a stojí mne nemalé úsilí kolegu přimět k jakémukoli nastavení či změně sítě ((o přístupech a možnostech zálohování mikrotiků ( jsem pouze „write“) nemluvě). Tak teď vyhledávám a „šrotím“ v rámci mých možností (nejsem z oboru IT) jakékoli srozumitelné informace o sítích a nastaveních jednotlivých AP. Takže ještě jednou díky za jakékoli informace na těchto stránkách. Wilda

  3. admin permalink

    Díky za uznání, jinak koukni ještě sem ;-) http://mikrotik.tlupa.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes