Skip to content

Tunely v MikroTiku I. (Video návod)

by admin on Květen 4th, 2009

Dnešní Video návod je první, z asi čtyřech dílů o tunelování v MikroTiku. Tento první má název Etherneth Over IP tunnel. Tato videa budou o trochu delší než ta předešlá, takže si při načítání chvilku počkáte. Čekání je ale vyváženo kvalitou nahrávky :-). Video je opět v pokračování článku…

Stáhněte si video

4 Comments
 1. Dobrý den, opět bych Vás chtěl požádat o pomoc s nastavením Mikrotiku.
  Chtěl jsem si nastavit vzdálený přístup do domácí sítě pomocí PPTP.
  Nastavil jsem tedy v PPP/Secrets nový účet (jméno, heslo, ze záložky Profiles DHCP rozsah stejný, který používám pro počítače v LAN síti.)
  V počítači jsem nastavil nové připojení pomocí PPTP. Dám připojit, spojení se naváže.
  V Mikrotiku se zobrazí nová položka v Interface list (PPTP Server).
  V počítači dostanu přidělenou IP adresu z rozsahu LAN (konkterně 192.168.2.32 a masku 255.255.255.255, DNS 192.168.2.1). Když dám skenovat sít na Mikrotiku Tools/ IP SCAN tak najde mimo jiné i adresu 192.168.2.32. No a to je asi tak vše co mě funguje. Z počítače si pingnu jen na 192.168.2.1 což je adresa Bridge, ale ostatní adresy neodpovídají. Potřeboval bych vzniklé Interface PPTP nějak začlenit do stávajícího Bridge, nebo nastavit routování mezi PPTP a Bridge, tak abych mohl procházet celou sítí LAN.
  Pokud by to bylo nepochopitelné z popisu, můžu zaslat screen obrazovky.
  Děkuji za pomoc
  Jirka

 2. Tak jsem na to přišel. Je to v Interfaces/In­terface rozhraní pro vnitřní síť (v mém případě Bridge LAN ), na záložce General, „ARP“ musí mít hodnotu „proxi-arp“. Zatím se dostanu na počítače v místní síti LAN pomocí IP adresy např. \\192.168.2.20 nep­řekládá mě to názvy \\nazavpocitace, ale to bude někde v nastavení DNS. Zkusím to najít.
  Jirka

 3. admin permalink

  Ok, děkuji za informaci ;-)

 4. mcz permalink

  to Jirka
  prosim te už jsi prisel nato co kde nastavit u DNS aby vse fungovalo

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes