Skip to content

WebCalendar

by admin on Srpen 1st, 2010

Tak jako první věc o které napíšu, je takový jednoduchý, webový kalendář. Takže co k jeho provozu potřebujete ? Určitě nějaký komp, kde vám poběží třeba Vertrigo server, nebo něco mu podobného. No a pak už jen aby k němu byl přístup ze sítě. Instalace je poměrně jednoduchá. Jestli jste někdy instalovali třeba redakční systém WordPress, tak to nebude dělat žádný problém. Nejdříve nahrajete celou složku na server, vytvoříte databázi a klikáte. Opravdu je to jednoduché (v případě zájmu, můžu udělat návody na veškerou instalaci všech aplikací, které zde budu jmenovat).

Když máme kalednář nainstalovaný, můžeme se k němu připojit a začít používat. Zprvu vypadá stroze, ale přehledně. Můžete jednoduše upravovat jeho barevné schéma, vybarvovat si dny podle potřeby a také přidávat ke každým událostem svůj obrázek. Třeba na jednom ze screenshotů je vidět obrázek učebnic, které používám ke dnům kdy mám školu. Můžete si tvořit svoje události, na které se můžete nechat upozorňovat e-mailem, to se může hodit třeba jako upomínky na narozeniny. Aplikace umožňuje více profilů, takže z ní můžete udělat kalednář pro celou rodinu, nebo malou firmu.

Takže určitě doporučuji vyzkoušet. Dále bude nejspíš následovat opět webová aplikace, ale tentokrát pro sdílení elektornických knih.

From → Software, Web

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes